جمعی از اساتید، فعالان فرهنگی و رسانه‌ای و مدیران مراکز دینی کشور ترکیه از موسسه دارالإعلام لمدرسة اهل‌البیت (ع) بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه دارالإعلام لمدرسة اهل‌البیت (ع) جمعی از اساتید و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای کشور ترکیه به دعوت معاونت ارتباطات و بین‌الملل موسسه از این مرکز بازدید کردند.

این هیئت ترکیه‌ای که با هدف آشنایی با فعالیت‌ها و اقدامات موسسه دارالإعلام لمدرسة اهل‌البیت (ع) در موسسه حضور پیدا کرده بودند، پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، در مراسم اربعین حسینی که در موسسه برپا شده بود شرکت کردند و از مرثیه‌سرایی سرور و سالار شهیدان به زبان ترکی مستفیض شدند.

در ادامه این بازدید نشستی صمیمانه در سالن جلسات موسسه برگزار شد و این گروه ترکیه‌ای با حضور در جلسه به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مختلفی دینی پرداختند.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی نسب معاون ارتباطات و بین‌الملل موسسه ضمن عرض خوش‌آمدگویی به مهمانان، به معرفی اجمالی موسسه و فعالیت‌های مراکز تحت اشراف مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی (دامت‌برکاته) پرداخت.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی‌زاده رئیس موسسه ضمن ابراز خرسندی و تقدیر و تشکر از بازدید این افراد از موسسه دارالإعلام بیان کرد: این موسسه از سال 1389 و به دستور مرجعیت معظم تأسیس شد و طی این سال‌ها، فعالیت‌های پژوهشی مختلفی را در زمینه نقد جریان‌های سلفی و تکفیری داشته است که ماحصل این فعالیت‌ها، تألیفات بسیاری در این زمینه است.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به میزبانی موسسه از این گروه، از ایشان درخواست نمود هر یک از اعضای حاضر در این جلسه به معرفی خود و تشریح فعالیت‌هایی که انجام داده‌اند بپردازند که این موضوع با استقبال این مهمانان محقق شد و هر یک از اعضا به ارائه فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای خود در امور دینی پرداختند.

در انتهای این برنامه، مهمانان با حضور در کتابخانه تخصصی موسسه از کتابخانه بازدید کردند و از نزدیک با تألیفات موسسه و نیز کتاب‌های موجود در کتابخانه موسسه که در زمینه نقد جریان‌های سلفی و افراطی بود آشنا شدند.

 

تصاویر
نام
نام خانوادگی
ایمیل
متن